Limanowa, Łososińska 32a
+48 691 739 856
Limanowa, Łososińska 32a
691 739 856
System komputerowy
Czytniki RFID
Tagi

Systemy UHF RFID

Systemy UHF RFID automatycznej identyfikacji towarów RFID są w fazie dynamicznego rozwoju. Typowy system składa się z systemu komputerowego z bazą danych i dwóch rodzajów urządzeń identyfikacji radiowej. Są to czytniki RFID, czyli urządzenia nadawczo-odbiorcze oraz tagi. Mechanizm ten obsługuje aplikacja, która steruje przyrządami RFID.

Jak działa technologia UHF?

Większość systemów RFID używanych komercyjnie wykorzystuje albo częstotliwości w zakresie 860 ÷ 960 MHz – pasmo UHF zależnie od regionu, albo częstotliwość 13,56 MHz – pasmo HF. Oprócz wymienionych wykorzystywane są również częstotliwości w zakresie do 135 kHz – w paśmie LF oraz 433 MHz i 2,45 GHz – w paśmie UHF. Są to zalecenia European Telecommunications Standards Institute. W Polsce urządzenia posługujące się technologią RFID pracujące w zakresie częstotliwości UHF, wykorzystują pasmo 865.6 – 867.6 MHz.

Szybkość
Niezawodność
Uniwersalność

Zalety technologii UHF RFID

Dzięki technologii UHF RFID automatyczna identyfikacja towarów gwarantuje znaczne poprawienie wydajności firm z różnych branż, zarówno produkcyjnej, jak i usługowej. Przykładem są hotele oraz szpitale. Wykorzystanie autorskiego systemu tagów oraz czytników zwiększa bezpieczeństwo. Zapobiega również ewentualnemu pomyleniu, zaginięciu bądź sfałszowaniu oznaczonych przedmiotów.

Szybkość
Bardzo dobre możliwości odczytu do 1000 tagów RFID na sekundę, dzięki czemu zwiększają wydajność oraz precyzję procesów logistycznych.
Ekonomiczność
Zastosowanie etykiet RFID pozwoli na redukcję kosztów w procesie zarządzania pralnią lub inną firmą.
Niezawodność
Zabrudzenie transpondera nie wpływa na jakość odczytu. Kod kreskowy w analogicznej sytuacji byłby całkowicie nieczytelny.
Większa pojemość
Możliwość zapisu większej ilości danych, niż w przypadku jednowymiarowych kodów kreskowych.
Programowalność
Możliwość wielokrotnego programowania jednego taga RFID.
Dokładność
Wydawanie, odbiór i inwentaryzacja odzieży w firmie przeprowadzona jest łatwo i starannie. Odczytywanie wszystkich tagów w jednocześnie.
Brak zakłóceń
Pole elektromagnetyczne w paśmie UHF nie powoduje zakłóceń w pracy urządzeń medycznych.
Optymalna odległość odczytu
Możliwość odczytu informacji zapisanych w tagu, nawet z odległości kilku metrów oraz poprzez inne materiały.
Uniwersalność
Możliwość wdrożenia w warunkach, w których nie sprawdzają się tradycyjne etykiety.
Zapewnienie oryginalności
Zabezpieczenie przed fałszerstwami.