Limanowa, Łososińska 32a
+48 691 739 856
Limanowa, Łososińska 32a
691 739 856
Radio Frequency Identification

Technologie identyfikacji radiowej RFID

Radio Frequency Identification jest obecnie powszechnie stosowana do automatycznej identyfikacji towarów – AIDC (ang. Automatic Identification and Data Capture).

Rozpoznanie oznakowanych przedmiotów odbywa się za pomocą sygnału radiowego. Znakuje się je za pomocą tagów RFID (zwanych też transponderami) – w chwili, gdy znajdzie się on w polu elektromagnetycznym generowanym przez czytnik RFID, następuje odczyt i rejestracja numeru identyfikacyjnego.

Image link
Image link
Systemy UHF RFID
System komputerowy (z bazą danych) oraz dwa rodzaje urządzeń identyfikacji radiowej: czytników RFID (urządzenia nadawczo-odbiorcze) oraz tagów.
Technologia HF
Wysoka częstotliwość (HF) (ang. High frequency) to zakres fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej (fale radiowe), między 3 i 30 MHz.
Kody Kreskowe
Kod kreskowy, kod paskowy (ang. barcode) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki.

Przewaga dzięki Technologii RFID

Dzięki technologii UHF RFID automatyczna identyfikacja towarów gwarantuje znaczne poprawienie wydajności firm z różnych branż, zarówno produkcyjnej, jak i usługowej, na przykład w hotelach bądź szpitalach.